پله – مرحله آلرژی محققان بارداری رژیم غذایی

پله – مرحله: آلرژی محققان بارداری رژیم غذایی دوران کودکی برنامه غذایی اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ثامن و مهر اقتصاد در بانک انصار ادغام می‌شوند / حیدری

در حالی چندی پیش دستگاه قضایی از پرونده مالی دو مدیر از بانک مرکزی خبر داد که معاون نظارت بانک مرکزی در تازه ترین بیانات خود اعلام کرد علی رغم بعضی شایعات هیچ ی

ثامن و مهر اقتصاد در بانک انصار ادغام می‌شوند / حیدری

حیدری: ثامن و مهر اقتصاد در بانک انصار ادغام می شوند

عبارات مهم : مرکزی

در حالی چندی پیش دستگاه قضایی از پرونده مالی دو مدیر از بانک مرکزی خبر داد که معاون نظارت بانک مرکزی در تازه ترین بیانات خود اعلام کرد علی رغم بعضی شایعات هیچ یک از مدیران بانک مرکزی در بازداشت نیستند. دو مورد تخلف انجام شده است که یکی مربوط به یکی از مدیران خارج از بانک و دیگری درون بانک است که هر دو مورد از سوی دستگاه قضا در حال پیگیری است.

به گزارش ایسنا، طی سه سال اخیر جریان ساماندهی موسسات غیر مجاز از جدیت بیشتری برخوردار شد و درنهایت در امسال با توقف فعالیت تمامی موسسات بزرگ اعتباری غیر مجاز، بانک مرکزی اعلام کرد که دیگر هیچ موسسه غیرمجازی نداریم.

در این مدت موسساتی همچون میزان، ثامن الحجج، فرشتگان، وحدت، افضل توس و البرز ایرانیان منحل شده است و فعالیت آن ها آخر یافت؛ ولی به هر صورت مراحل بعد از این توقف و به طور خاص پیگیری به اوضاع مالی و سپرده گذاران آن ها جریان دیگری داشت که مدت هاست حواشی آن را باقی گذاشته است.

ثامن و مهر اقتصاد در بانک انصار ادغام می‌شوند / حیدری

با توجه به اینکه اموال و دارایی این موسسات نقد نبوده و اوضاع مشخصی نداشت، بانک مرکزی با همکاری سایر دستگاه های مربوط به تعیین وظیفه مرحله ای سپرده گذاران این موسسات وارد شد و با توجه به اموال شناسایی شده، با تخصیص داده شده است خط اعتباری فرایند مرحله ای تعیین اوضاع سپرده گذاران را شروع کرد.

امروز (دوشنبه) فرشاد حیدری- معاون نظارت بانک مرکزی- در نشستی خبری در بانک مرکزی به تشریح اوضاع موسسات غیرمجاز پرداخت.

در حالی چندی پیش دستگاه قضایی از پرونده مالی دو مدیر از بانک مرکزی خبر داد که معاون نظارت بانک مرکزی در تازه ترین بیانات خود اعلام کرد علی رغم بعضی شایعات هیچ ی

حیدری با اشاره به کارها انجام شده است جهت ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی گفت که با توجه به قوانین مصوب مجلس و مشورت های انجام شده است تقریبا دیگر امکان ایجاد موسسات غیر مجاز وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در جریان ساماندهی موسسات، اغلب مدیران و سهامداران آن ها همکاری نمی کردند یادآور شد: بعضی از موسسات به هیچ طریقی نمی درخواست کردند ضوابط را رعایت کنند و مسئله ساز شده است بودند. آن ها با اوج بردن قیمت سود و بهای تمام شده است پول در رشد تورم هم اثرگذار بودند، ضمن اینکه این تعاونی ها استراتژی مالی نداشتند و به راحت ترین وجه ممکن منابع مردم را به امور پرریسک تخصیص داده شده است می دادند که بخشی از کارها آن ها به برهم زدن بعضی بازارها مثل ارز، طلا و مسکن منجر شد.

هیات های تصفیه متخلف برکنار شدند

ثامن و مهر اقتصاد در بانک انصار ادغام می‌شوند / حیدری

وی ادامه داد: در جریان ساماندهی موسسات در ماه های اخیر که با همکاری سران سه قوا انجام شد، با توجه به تخلفاتی که در هیات های تصفیه این موسسات رخ داده بود، تصمیم به برکناری آن ها به علت کوتاهی و یا قصور، گرفته شد و البته طبق تخلفات شکل گرفته بانک مرکزی نزد مقام قضایی اقامه دعوا داشته و جریان در حال پیگیری است.

حیدری یادآر شد: بعد از برکنار هیات های تصفیه متخلف موسسات، هیات های تازه متشکل از نماینده ای از قوه قضاییه، وزارت اطلاعات، بانک مرکزی، یک نفر از سهامداران و یک نفر از نماینده سپرده گذاران جریان را در حال پیگیری است.

در حالی چندی پیش دستگاه قضایی از پرونده مالی دو مدیر از بانک مرکزی خبر داد که معاون نظارت بانک مرکزی در تازه ترین بیانات خود اعلام کرد علی رغم بعضی شایعات هیچ ی

به گفته معاون نظارت بانک مرکزی آینده نگری بر این است تا در نیمه اول سال آینده بتوان وظیفه تمامی سپرده گذاران را مشخص کرد.

نوع برخورد بانک مرکزی به دارایی موسسات بستگی دارد

ثامن و مهر اقتصاد در بانک انصار ادغام می‌شوند / حیدری

حیدری در رابطه به نحوه ساماندهی موسسات متفاوت گفت: نوع واکنش‌ها و عملکرد بانک مرکزی جهت تعیین وظیفه سپرده گذاران به پاسخگویی دارایی ها و اموال آن ها بستگی دارد، یعنی هر چه دارایی و املاک آن ها پاسخگو باشد به طور حتم پرداخت انجام می شود.

وی افزود: اولویت در پرداخت با سپرده گذاران خرد بود و البته سپرده گذاران کلان که درصد آن ها گاهی کمتر از دو درصد ولی مبلغ مربوطه کلان هست، هم در مرحله اول تا سقفی مشخص دریافت کردند ولی مابقی آن وابسته به شناسایی دارایی و اموال موسسه خواهد بود.

حیدری گفت: به طور میانگین حدود ٢٥ درصد از مبلغ سپرده ها مربوط به سپرده گذاران کلان است ولی این جهت تمامی موسسات یکسان نیست.

ادغام ثامن تا بهار نهایی می شود

اما در شرایطی که در ماه های اخیر بارها بحث ادغام موسسه ثامن و مهر اقتصاد و موسسه کوثر مطرح شد، آخرین خبری که معاون نظارت بانک مرکزی در این مورد اعلام کرد از این حکایت دارد که قرار است ثامن با مهر اقتصاد در بانک انصار ادغام شود و توافقات در این باره نیز شکل گرفته و احتمالا تا آخر سال این ادغام نهایی شده است و بانک تازه از بهار سال آینده فعالیت خود را شروع خواهد کرد.

درخواست ایجاد بانک رضوی در بانک مرکزی

در ادامه این نشست جریان عنوان مجوزهای تازه جهت ایجاد بانک مطرح شد و معاون نظارت بانک مرکزی در این باره توضیحاتی ارائه کرد.

بنا بر گفته حیدری، بانک مرکزی فعلا هیچ برنامه ای جهت صدور مجوز جهت بانک و موسسه جدیدی ندارد و از سال قبل هم اینکار را نکرده هست. ولی درخواست هایی در بانک مرکزی وجود دارد از جمله بانک رضوی و یا بانک هایی در مناطق آزاد از جمله چابهار یا کیش. این درخواست ها در حال بررسی کارشناسی قرار داشته و هر وقت که در این مورد به نتیجه برسیم و نهایی شود پیشنهاد در شورای پول و اعتبار مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

صرافی مجاز متخلف و غیرمجاز بسته شد

معاون نظارت بانک مرکزی در بخشی دیگر از اظهاراتش به جریان اخیر بازار ارز و فعالیت صرافی ها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدود ٦٠٠ صرافی با مجوز بانک مرکزی فعالیت می کنند که ممکن است دچار تخلفاتی نیز باشند که با آنها برخورد می شود. به طوری که حدود ٢٠٠ صرافی مجاز متخلف و یا غیرمجاز بسته شده است است.

وی ادامه داد: بعضی تحرکات در بازار ارز در صرافی های مجاز نیست، بر این اساس با هماهنگی وزارت اطلاعات، قوه قضاییه، نیروی انتظامی و بانک مرکزی قاطعانه برخورد شده است هست. این در حالی است که باید فعالیت ارزی از طریق صرافی مجاز انجام گیرد و ثبت شود، در نتیجه نظیر موسسات غیرمجاز کار ساماندهی صرافی های غیرمجاز نیز انجام می شود.

به گفته حیدری اگر تخلفات صرافی های مجاز جزئی باشد، در کمیسیون مربوطه پیگیری شده است و تذکر دریافت می کنند و اگر سطح تخلفات بالاتر باشد، لغو مجوز می شود و اگر جرم کند، به قوه قضاییه معرفی می شود.

واژه های کلیدی: مرکزی | فعالیت | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs